Göz Torbalarından Kurtulmanın Yolları

1.218

Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

16 veya 60 olsun Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz? ihtiyacınız olan son şey, çünkü kabul edelim, itici gösteriyorlar. Ayrıca, sağlıksız bir diyet veya uyku düzenine işaret ediyorlar ve insanların diyet veya uyku programınızdan haberdar olduğunu bilmelerini istemiyor musunuz?

Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Göz torbalarından kurtulmak için tamamen doğal yollar bilmek istiyorsanız, o zaman sadece okumaya devam edin.

Papatya Çayını Deneyin.

Bu çaydaki anti-inflamatuar ve anti-mikrobik özellikler, gözlerinizin çevresindeki bölgenin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri almasını sağlar. Tek yapmanız gereken sıcak bir cuppa çay yapmak ve günde en az 4 kez içmektir. Çaydan çıktığında çay poşetlerini atmayın!

Onları ıslatın ve yarım saat boyunca dondurucuya koyun. Onları dışarı çıkarın, 15 dakika boyunca gözlerinize koyun ve sonra onları atın.

   

Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Soğuk Su İle Yıkayın

Günde en az 4-5 defa yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Musluğunuzda bulunan su yeterince soğuk değilse, buzdolabınızdan biraz alın. Soğuk su, yüzünüzdeki kan akışını sınırlar ve bu da şişme, torba veya kızarıklığınızı azaltacaktır. Soğutulmuş kaşıkları dondurucuya koyarak ve gözlerinize 10-15 dakika boyunca uygulayarak alternatif olarak kullanabilirsiniz.

Makyaj Yapılmaması Politikası Var

Yatmadan önce. Mesele, gözlerinizi ve cildi tahriş etmenin yanı sıra, kızarık ve kabarık görünmesini sağlar. Makyaj, cildinizi yaşlandırmanızın iyi bilinmesi için uzun süre kullanmaya devam ederseniz. Belirli bir zaman noktasından sonra etkileri geri döndürülemez.

Aloe Vera Jel Uygulayın

Aloe vera jelinde bulunan 18 amino asit, cildinizi iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda enfeksiyonları koyda tutmaz, aynı zamanda göz torbalarında anında rahatlama ve nemlendirme sağlar. Uzun süreli kullanım sonunda koyu gözler, çantalar ve kırışıklıklar kalıcı olarak ortadan kaldırılabilir.

Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

 

Alkole Hayır Deme

Zaten bilmiyorsanız, cildiniz ve vücudunuz alkolden kolayca kurutulabilir. Aşırı içme ciddi dehidrasyona neden olabilir. Cildinizin, özellikle gözlerin hassas bölgelerinin çevresindeki nemi soyduğunu fark etmek için bir alkolik olmak zorunda değilsiniz. Ve lütfen unutma – sıradaki Jenny’nin düzenli olarak 5 atış votka alıp kaçabilmesi için de bunu yapabileceğin anlamına gelmiyor. Hem bedeniniz hem de genetik yapılarınızın yanı sıra faktör vermeyi ihmal ettiğiniz farklıdır. Bunun yerine su, taze sıkılmış meyve suları, limonata siyah kahve veya hatta yeşil çay içmeyi kolayca seçebilirsiniz.

İyi Uyku Düzenini Teşvik Etmek

İlk uyku pozisyonları bunun için büyük rol oynamaktadır. Şimdi bu saçma gelebilir, ama sana garanti ederim ki öyle değil. Bazen, aylarca kötü bir pozisyonda sürekli bir şekilde uyuyan yer çekiminin gözlerinizin etrafında sıvı birikmesine neden olabileceği de bu kadar olabilir. Böyle bir durumda, başınızın altına fazladan bir yastık eklenmesi, gözlerinizin etrafından vücudunuzun geri kalan kısmına sıvı akışının daha akıcı olmasını sağlar.

Ayrıca vücudunuzun normal çalışmasını sağlamak için yaklaşık 7-8 saat uyku çekmeniz gerekir; bu da o göz torbalarını ortadan kaldırmada çok yardımcı olur.

Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

 

Daha Az Tuz Tüketin

Göz torbalarından nasıl kurtulabilirsiniz? Sadece tuz alımını azalt. Sodyum, vücudunuzda çok miktarda sıvı, bilhassa su tutabilir. Bu yüzden eğer çok tuzlu yiyecekler yiyorsanız, o zaman bir miktar çentik getirin, özellikle hurda, işlenmiş ya da hazır ambalajlı yiyecek tüketimi ile. Ve evde yemek pişirirken, düzenli tuz yerine saf Himalaya deniz tuzu kullandığınızdan emin olun.

Salatalık Salatalık Yardımcı OlalımSalatalıktaki flavonoidler ve antioksidanlar göz torbalarını ve kızarıklıklarını kontrol altında tutar. Devam edin ve yarım salatalık dilimleyin (dilimlerin daha kalın tarafta olduğundan emin olun). 20 dakika kadar bir dondurucuya koyun, sonra onları alın ve gözlerinize 15 dakika boyunca uygulayın. Isınırlarsa, diğer dilim kümesini çıkarın ve sıcak dilimleri dondurucuda soğutarken kullanın.
Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?
Göz Torbalarından Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Çiğ Patates Dilimleri Kullanın

Salatalık yerine, çiğ patates dilimleri kullanacağınız hariç, yukarıdaki ile aynıdır.

Püskürtme Gül Suyu

Flavonoidler, vitaminler A ve C ve hafif antiseptik özelliklere sahip gül suyu büyük bir sıkıştırıcıdır. Cildiniz için de çok iyi çünkü anında nemlendirir ve canlandırır. En iyi gül suyu tabii ki evde yaptığınız sudur. Bunun için, bir avuç gül yaprakları çekin, onları yeterince suya batırın ve yaprakları renklerini kaybetmiş gibi görünene kadar birkaç gün orada oturmalarına izin verin.

Daraltın, bir cam kavanoz içine dökün ve soğutun. Sıvıyı bir şişe içine dökün ve gözlerinize püskürtün (kapatılana dikkat edin). Alternatif olarak, göz torbalarının gül suyu ile nasıl alınacağı konusunda, pamuklu topların üzerindeki sıvıyı ıslatabilir ve gözlerinize yerleştirebilirsiniz. Elbette, eğer evde gül suyu yaratmak bir seçenek değilse, devam edin ve onu en yakın süpermarketten satın alın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.