Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyler

221

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler -Fazla kilolu ve hamile iseniz endişelenmeniz gerekmez, çünkü yalnız değilsiniz – hamilelikte kadınların çoğunluğu kilo alıyor ve sonrasında da kaybetmek zorlanıyor. Ve kilo, hamileliğiniz sırasında size veya bebeğinize yönelik bir tehdit oluşturmadığı sürece gerçekten endişelenmeniz gereken hiçbir şey yoktur.

Aşırı kilolu olup olmadığınızı bilin

Vücut kütle indeksinizle veya BMI ile başlarsınız ki kilo ve boyunuza dayalı olarak vücut yağınızın bir tahmini budur. Hamilelik öncesi VKİ’niz 30’un üzerindeyse o halde halihazırda kilolu olmuştunuz ve şimdi hamile olduğunuzda kiloluysanız. Eğer fazla kiloluysanız, 25 libreden fazla kazanamazsınız. Eğer varsa, endişe kaynağı budur. BMI’niz 25 ile 29,9 arasındaysa, ideal olarak en fazla 35 lira kazanmış olmalısınız.

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler

Fazla kilolu ve gebe kaldığınızda hangi komplikasyonları görürsünüz?
Yeni başlayanlar için, eğer VKİ’niz 30’un üzerindeyse, muhtemelen D vitamini eksikliği duymuşsunuzdur ve bu eksiklik, bebeğiniz için zayıf kemiklere ve dişlere yol açabilir. Dolayısıyla D vitamini takviyeleri bulundurduğunuzdan emin olun. Sizin için en iyi takviyeleri hakkında eczacınıza veya doktorunuza danışın.

Bu durum aynı zamanda doğum öncesi, eklampsi gelişme, düşük veya hipertansiyon çeken veya gestasyonel şeker hastalığının gelişme olasılığını da artırmaktadır. American College of Obstetrics and Gynecologists’e göre.

Ayrıca anormal boyutta bir bebek sahibi olma şansınızın (çok büyük veya çok küçük) da arttığı anlamına gelir. Bebek büyükse, kasık kemiğinizin arkasına sıkıştırabileceğinden bebeğin verilmesini zorlaştırıyor. Bu , doktorları size sezaryen doğum yapmaya zorlayabilir, bu da yağlı kadınlar için daha karmaşıktır, çünkü vücutlarındaki aşırı yağ, doktorların spinal anestezi yapabildikleri bir damarı bulmalarını son derece zorlaştırıyor.

Sıklıkla aşırı kilolu ve hamile kadınlar için olan kan basıncınız emek sırasında yükselirse, felce neden olabilir! Bununla birlikte, küçük bir bebek teslim etme şansınız daha büyük bir bebek doğurmaktan daha fazladır.

Fetüs, diğer yandan kendi sorunlarıyla yüzleşmek zorundadır. Ölü doğumdan (Aşırı vakalar), sinir borusu defektleri geliştirmelerinden veya çocukluklarında obezite şansını arttırmaktan – komplikasyonlar çok ve çok ciddi .

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler

Aşırı kilolu iseniz gebelik sırasında kilo nasıl alınır?

Lütfen ne yazarsak doktor emri yerine geçmemeliyiz anlamalıyız. Bu, hamile ve fazla kilolu olduğunuzda bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacak basit bilgilerdir.

Bir Diyet Günlüğü Tutun

“Diyet” sözcüğünün negatif anlamı olduğunu anlıyorum, ancak gerçekten kilo vermek istiyorsanız, diyet ağırlıklı olarak odaklanmanız gereken yerdir. Bir diyet yaptığınızda, yediğiniz her şeyi not ettiğinizden emin olun. Niye ya? Çünkü yediğimiz yiyeceklerin bölümlerini hafife alma eğilimindeyiz, bu yüzden bir günlüğü tam olarak ne tükettiğinizi, ne kadarını tükettiğinizi ve ne zaman tükettiğinizi takip etmenize yardımcı olacaktır.

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler

Bu, aynı zamanda, açlık sıkışmalarınızı ne zaman yaşıyorsunuz, ne zaman “hava” yorsunuz ve ne kadar açlık seviyenizin bütün gün boyunca yaşadığınızı anlamanıza da yardımcı olacaktır.

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler

Diyet Devam Et

Diyet yapmak, hamilelik öncesinde obez olmanız veya hamileliğiniz sırasında 25 kilo daha fazla kazanmanız ve gebelik öncesi BKİ’nizin normal olması için gereklidir. Sebzelerinizi yemeniz, taze meyveler tüketmeniz ve kendinizi su altında tutmanız tavsiye edilir. Bunun ötesinde, kayıtlı bir diyetisyen tarafından hazırlanan bir diyet şeması edinmeniz gerekecek çünkü o da size, yüksekliği, ağırlığı ve alerjiniz varsa, yardım etmek için ne yemeniz gerektiğini ve ne kaçınacağını söyleyebilecek tek kişi olacaktır. İhtiyacınız olan tüm besin maddelerini alırsınız ve kilonuzu sağlıklı bir şekilde kontrol edersiniz.

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler

Gerekli mineralleri, proteinleri, katı yağları ve karbonhidratları aldığınız sürece bebeğinizin yetersiz beslenmesi konusunda endişelenmeyin, tükettiğiniz “kalori” sayısıyla ilgili endişelenmenize gerek yoktur. Ve elbette, bok gıdaların meşhur olduğu boş kaloriden söz etmiyorum.

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Tavsiyeler

Düzenli Egzersiz

Egzersiz yapmaya yeni başlıyorsanız, o zaman düşük etkili egzersizlere yapışmak sizin için en iyisi olacaktır. Bunlara yürüme, koşu, yüzme ve hatta bazen yoga da dahildir. Söylemeye gerek yok, herhangi bir egzersiz rejimine başlamadan önce sağlık uzmanınızla konuşmanız gerekiyor. Kilolu ve hamile iseniz ve istediğiniz kadar hızlı kilo vermezseniz endişelenmeyin – herkes harika bir metabolizma ile kutsanmamıştır!

Hamilelikte Kilo Almamak İçin Nasıl Beslenmeli

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.