Sevgilinizle Arkadaş Gibi Misiniz?

282

Heyecanla başlayan bir sürü ilişki zaman geçtikçe sıkıcı bir hale geliyor. Eskiden keyif alarak heyecanla yaptığınız şeyleri zaman geçtikçe sıradan bir olay gibi yapmaya başlıyorsunuz. İlişkinin ilk zamanları ayna karşısında geçirdiğiniz saatler artık yerini dakikalar kadar kısa zamanlara bıraktı. Üstelik sevgiliniz artık erkek arkadaşınız kadar yakın olmaya başladı. O kadar yakın ki neredeyse muayyen günlerinizi bile bilecek!

Panik yapmanıza gerek yok. Arkanıza yaslanın ve haberimizi okuyun. İlişkinin monotonlaşmaması ve sevgilinizin yeniden gerçek bir sevgili gibi olması için bazı önerilerimiz var. Daha heyecanlı ilişki ya da sıra dışı ilişkilerin püf noktaları haberin devamında…

Sevgili İle Arkadaş
Sevgili İle Arkadaş

Noktayı Koyun!

Eğer ilişkinizi canlandırmak için daha önce destek aldıysanız ve sonuç başarırsızsa boşa kürek çekiyorsunuz demektir. Eşiniz ya da sevgiliniz inatla değişmekten kaçıyorsa ilişkinizi haklılık payına göre bitirmeyi deneyebilirsiniz.

Romantik Olun!

Sevgilinizle çok sık görüşüyorsanız zamanla birlikte vakit geçirmenin özelliği kalmaz. O artık sizin için alışveriş arkadaşınızdan ibarettir. Bunu önlemek için sevgilinizle buluşma planı yapın. Haftanın en fazla 2 gününü sevgilinize ayırın. Ve bu zaman içinde akşam yemeğe çıkmayı ihmal etmeyin. Şık bir restorana süslenip püslenip akşam yemeği yemeğe gidin. Tıpkı ilişkinizin ilk zamanlarında olduğu gibi. Telefon mesajlarını da bir köşeye bırakın. Liseli aşıklar gibi birbirinizle sürekli mesajlaşırsanız konuşacak konunuz kalmaz.

Sevgilinize Özel Zaman Ayırın!

Her şeyi sevgilinizle yapmayın. Hem alışverişte, hem gezmelerinizde hem de evde sevgilizle birlikte vakit geçirmeyin. En yakın arkadaşınızla alışverişe çıkmayalı ne kadar zaman oldu? Sevgilinizi bir köşeye bırakıp arkadaşınızı arayın. Kişisel alışverişinizi, pikniğinizi ve evde sinema keyfini arkadaşınızla yapın. Sevgilinizle belli günlerde yalnızca birbirinize odaklanın. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Her Zaman Bakımlı Olun!

Kendinizi yeniden bakımlı hissedin. Bakımlı hissetmenin tek yolu bakımlı olmaktan geçer. İlişkinin en başında olduğunuz kadar bakımlı olmaya özen gösterin. Buluşma öncesinde yeniden kuaförde zaman geçirin. Ve yeniden kıyafetlerinize özenin. Sizi sürekli bakımlı ve mükemmel gördüğü için psikolojik olarak bir zaman sonra sevgilinizde aynı özeni gösterecektir.

Birlikte Tatile Gidin!

Birlikte daha önce yapmadığınız bir şeyi yapın. Örneğin, spor yapmaya başlayın ya da birlikte yaz tatili planlayın. Birlikte aktivite yapmak ilişkinizin sıkıcı olmasını engeller.

1 yorum
  1. AfterToday

    […] Yap Next Sevgilinizle Arkadaş Gibi Misiniz? Aşk, Aşk ve […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.