Sevgiliyle Aynı Evde Yaşamak

697

Sevgilinizle aynı evi paylaşmak ne kadar doğru? Aynı evde yaşamak ilişkinin yıpranmasına neden olur mu?

Aynı evi paylaşmak bir çok insana göre ilişkinin çabuk bitmesine ve çiftlerin birbirlerinden sıkılmasına yol açar. Aslında aynı evde yaşamak ilişkinin çabuk bitmesini sağlamaz. Çiftler aynı evde yaşarken maddi olarak biraz daha fazla sarsılır. Bu da zamanla ilişkide problem haline gelir. Aynı evde yaşama fikri en başta kulağa hoş gelse de zaman içinde bazı sorunlara neden olabilir.

Sürekli aynı ortamda vakit geçirerek ilişkinizi yıpratabilirsiniz çünkü bir süre sonra yaşanacak yeni bir şeylerin kalmaması sizi yeni ufuklara yöneltecek ve ilişkinin bitme sürecini başlatacaktır. Bir önceki yazımızda da belirttiğimiz üzere Sevgilinizle arkadaş gibi misiniz? adlı yazımızda da belirttiğimiz üzere sevgilinizle yaşayacağınız zamanları kısıtlandırın. Öyle ki daha az vakit geçirmeniz sevginizin yıpranmasını azaltacak ve birlikte geçireceğiniz anlarda alacağınız keyfi de heyecanı da arttıracaktır.

 

Aynı Evde Yaşamak

Sevgiliyle Aynı Evde Yaşamak

 

Eğer, ne olursa olsun sevgiliniz ile aynı evi paylaşmaya karar verdiyseniz, önce bir daha düşünmelisiniz. Sizi bu düşünceye iten nedir? Sevgiliniz ile daha fazla vakit geçirmek mi? Pekala, sevgiliniz de sizin ile daha fazla vakit geçirmek istiyor olabilir ancak, sıradanlaşan deneyimler sizi bir süre sonra bu fikrin ne kadar yanlış olduğunu düşünmenize yönelticektir. Bu durumu her gün aynı yemeği yemeye benzetmek istemeyiz ancak her anını birlikte geçiren çiftlerin ilişkilerinde diğer ilişkilere göre daha fazla yıpranma söz konusu olmaktadır.

 

Birlikte yaşamaya başlarsanız, diğer arkadaşlarınızla da zaman geçirmeyi asla ihmal etmeyin. Sürekli sevgilinizle gezmeniz, onunla bir şeyler yapmanız sonucunda bir süre sonra etrafınızdaki arkadaş sayınız düzenli olarak azalacaktır ve bir süre sonra etrafınızda sevgilinizden başka kimsenin kalmadığını farkedeceksiniz. Sonrasında bir ayrılık? Çevrenizdeki yakın arkadaşlarınızın da artık olmaması nedeniyle bu ayrılık acısını kimse ile paylaşamamanın getireceği yıkım ile uzun süren depresyonlara hazır olmalısınız.

 

Sizin yapmanız gereken tek şey neden ayrı eve çıktığınızı bulmak. Denver Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre evli çiftler arasında en mutsuz olanlar, ilişkinin başında partnerine yeteri kadar bağlı olmadığı halde erkenden birlikte yaşamaya karar verenler. Evlilik öncesi yaşanan bazı sorunlar evlilikte de devam eder ve ilişki boşanma ile sonuçlanır. Aynı eve çıkmak için hazır olup olmadığınızı anlayın. İlişkinizin ve hayatlarınızın ne yöne gittiğine bakmak bu konuda size yardımcı olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.