Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri

29

Doğal taşların insan vücudu üzerinde oldukça etkili özellikleri olduğu herkesçe bilinmektedir. Bu etkiler tabi ki kişiden kişiye değişiklik gösterebilir, kimisi doğal taşlardaki enerjiyi hissederken kimisi de bunları hiç hissetmeyebilir. Genellikle doğal taşlar doğal taş bileklik veya doğal taş kolye gibi takılar şeklinde kullanılarak sürekli enerjiyi hissetmek için kullanılırlar. Bu yazımızda doğal taşların faydaları nelerdir? Hangi doğal taşları kullanmalıyım? Doğal taşlar şifalı mı? sorularını sizler için cevaplıyoruz.

Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri
Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri

Şeffaf kuvars

Bu beyaz doğal taş bir “usta şifacı” olarak kabul edilir. Enerjiyi emerek, depolayarak, salıvererek ve düzenleyerek yükselttiği söylenir. Ayrıca konsantrasyon ve hafızaya yardımcı olduğu da söyleniyor. Fiziksel olarak, şeffaf kuvars taşının bağışıklık sistemini uyarmaya ve tüm vücudunuzu dengelemeye yardımcı olduğu iddia ediliyor. Bu taş, yeteneklerine yardımcı olmak ve geliştirmek için genellikle gül kuvars gibi başka taşlarla kullanılır.

Gül kuvartzı

Renginden anlaşılacağı gibi, bu pembe taş tamamen aşkla ilgilidir. Yakın bağlantılarını geliştirirken her türlü ilişkide güveni ve uyumu yeniden sağlamaya yardımcı olduğu söyleniyor. Ayrıca sıkıntılı zamanlarda rahatlık ve sakinlik sağlamaya yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Rose quartz’ın kişinin kendi içinde sevgiyi, saygıyı, güveni ve değeri teşvik ettiği söylenir.

Jasper

Bu pürüzsüz kristal, “üstün besleyici” olarak bilinir. Sizi tamamen “ortaya çıkarmaya” hazırlayarak, ruhu güçlendirdiği ve stresli zamanlarda sizi desteklediği söylenir. Cesaret, hızlı düşünme ve güveni teşvik ederken sizi olumsuz titreşimlerden koruduğu ve emdiği iddia ediliyor. Bunlar, önemli meselelerle uğraşırken ekstra yardımcı olan özelliklerdir.

Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri
Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri

Obsidiyen

Son derece koruyucu bir taş olan obsidiyenin fiziksel ve duygusal olumsuzluğa karşı bir kalkan oluşturmaya yardımcı olduğu söylenir. Ayrıca, duygusal tıkanıklıktan kurtulmanıza yardımcı olduğu ve gerçek benlik duygunuzu bulmanıza yardımcı olmak için güç, açıklık ve şefkat niteliklerini teşvik ettiği söylenir. Vücudunuz için, potansiyel olarak ağrı ve krampları azaltmaya yardımcı olurken, sindirime ve detoksifikasyona yardımcı olabilir.

Sitrin

Sitrin ile hayatınızın her alanına neşe, heyecan ve coşku getirin. Hayatınızdan korku gibi olumsuz özellikleri salıvermenize ve karşılığında iyimserliği, sıcaklığı, motivasyonu ve netliği teşvik etmenize yardımcı olduğu söylenir. Ayrıca yaratıcılık ve konsantrasyon gibi bilinçli nitelikleri geliştirdiği de iddia ediliyor.

Turkuaz

Bu mavi kristalin zihni, bedeni ve ruhu iyileştirmeye yardımcı olduğu söylenen güçleri vardır. Genel olarak konuşursak, ruhsal temelinizi bulurken duygularınızı dengelemeye yardımcı olabilecek iyi bir şans tılsımı olarak görülür. Vücuda gelince, solunum, iskelet ve bağışıklık sistemine fayda sağladığı söyleniyor.

Kaplan gözü

Bir güce veya motivasyon artışına ihtiyacınız varsa, bu altın taş sizin için olabilir. Zihninizi ve bedeninizi korku, endişe ve kendinden şüphe etmekten kurtarmaya yardımcı olduğu söylenir. Bu, kariyer istekleri ve hatta kalp meseleleri için faydalı olabilir. Kaplan gözünün ayrıca size net ve bilinçli kararlar vermenize yardımcı olmak için uyum ve denge konusunda rehberlik ettiği söyleniyor.

Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri
Şifalı Doğal Taşlar ve Özellikleri

Ametist

Bu mor taşın inanılmaz derecede koruyucu, iyileştirici ve arındırıcı olduğu söyleniyor. Olumsuz düşüncelerden kurtulmaya yardımcı olabileceği ve tevazu, samimiyet ve manevi bilgeliği getirebileceği iddia ediliyor. Ayıklığı teşvik etmeye yardımcı olduğu da söyleniyor. Uyku, uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olmaktan rüyaları anlamaya kadar, bu taşın iddia edilen bir başka faydasıdır. Fiziksel olarak hormon üretimini artırdığı, kanı temizlediği ağrı ve stresi azalttığı söyleniyor.

Aytaşı

“Yeni başlangıçlar” ile tanınan ay taşının içsel büyümeyi ve gücü teşvik ettiği söylenir. Yeni bir işe başlarken, bu taşın huzursuzluk stres ve dengesizlik duygularını yatıştırdığı ve böylece başarılı bir şekilde ilerleyebilmenizi sağladığı iddia ediliyor. Aynı zamanda, başarı ve iyi talih getirirken olumlu düşünmeyi, sezgiyi ve ilhamı teşvik ettiği de iddia ediliyor.

Kantaşı

Bu güçlü şifalı taş, adının hakkını veriyor. Kan taşının, kötü çevresel enerjileri iterek ve dolaşımı iyileştirerek kanı temizlemeye yardımcı olduğu iddia ediliyor. Özverili olmayı, yaratıcılığı ve idealizmi teşvik eden doğal taşlardan biridir. Ayrıca sinirlilik, saldırganlık ve sabırsızlık duygularından kurtulmanıza da yardımcı olabileceği söyleniyor.

Safir

Bu mavi taş, bilgelik ve kraliyet taşlarından biridir. Zihni güzelliği ve sezgiyi kabul etmeye açarken refah, mutluluk ve barışı çekebileceği söyleniyor. Fiziksel sağlığa gelince, bu taşın aynı zamanda göz sorunlarını, hücresel seviyeleri ve kan bozukluklarını iyileştirirken aynı zamanda depresyon, anksiyete ve uykusuzluğu hafifletmeye yardımcı olduğu iddia ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.